Geef je op voor de Kennissessie Natuurlijke Geboortes op 4 december 2023 om 19:30 uur bij Congrescentrum Verploegen in Wijchen.
Meld je hier meteen aan en ontvang meer informatie.
De markt en de maatschappij hebben steeds vaker aandacht voor een duurzamere en diervriendelijke herkomst van vlees. Van alle thema’s die onder het begrip ‘duurzaamheid’ vallen, herkennen consumenten diervriendelijk het meest. In het winkelschap is dat zichtbaar via verschillende keurmerken. Hiervan is het Beter Leven-keurmerk van de Dierenbescherming inmiddels het keurmerk met de meeste omzet.
Natuurlijke geboortes bevorderen
Dierenwelzijn staat ook binnen Europa en Nederland op de agenda. Ingrepen bij dieren zijn daarbij belangrijk onderwerpen. Men wil routinematige keizersnedes uitfaseren en er zijn zelfs oproepen om dit geheel te verbieden. De afgelopen jaren hebben veehouders en fokkerijorganisaties zich volop ingezet om natuurlijke geboortes te bevorderen. Maar waar staan we nu?
Inhoud Kennissessie
In deze Kennissessie gaat fokkerijdeskundige Jan ten Napel van Wageningen University & Research in op de stand van zaken in de fokkerij, de huidige aanpak en mogelijke verbeteringen. Samen met vleesveehouders en de Federatie van Vleesveestamboeken gaan we in gesprek en bepalen we welke acties wenselijk zijn. Deze zijn te agenderen voor ondersteuning vanuit de Vleesvee Academie. Wat is er bijvoorbeeld nodig binnen elk ras? Kunnen we de inzet benutten voor claims richting consumenten?
Jacques Rijk van de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS) deelt hoe zelfslachtende slagers tegen het onderwerp aankijken. Enkele vleesgrossiers zijn ook bij de avond betrokken.
Praktische informatie
- Datum: maandag 4 december.
- Tijdstip: van 19:30 tot 22:00 uur.
- Locatie: Congrescentrum Verploegen in Wijchen.
- Kosten: gratis.
- Aanmelden: de excursie is onderdeel van het project Kijk in de keten voor rundvlees van de Vleesvee Academie. Meld je hier meteen aan voor de kennissessie!